Terazzová dlažba

terazzová historická dlažba různých formátů a barev

Detailní informace

Detailní popis produktu

Terazzová dlažba se vyrábí stejně jako cementová dlažba za studena vyléváním cementové směsi nejprve bez pigmentu do železných forem, poté se vlévá do jednotlivých políček formy cementová směs s pigmentem různých barev dle vybraného dekoru, případně jen jedna barva pro jednobarevné dlaždice. Do této vrchní vrstvy se oproti klasické cementové dlažbě přidává směs skla a kamenné drti, čímž dostaneme tzv. terazzovou dlaždici, která je typická svým zrnitým povrchem.

dlazba-terazzo-historicka

Tyto dlaždice se oproti prosté cementové dlažbě brousí a většinou impregnují již ve výrobě. Jejich povrch je od pololesklého po lesklý a zrnitost je závislá na poměru a složení směsi skla a kamene. Tyto dlaždice jsou díky tomu tvrdší a odolnější. Probarvená vrstva je vysoká cca 3-4 mm, nemusíte se tedy obávat poškození dekoru či otěru barvy častým užíváním.

Po vylití vstev se dlaždice umístí do lisu a suší cca 28 dní, přibližně stejně dlouhou dobu, kterou známe ze staveb pro zrání betonu.

Pro svou zvýšenou odolnost jsou tyto dlaždice vhodné i do venkovních prostor, na terasy, balkony, pavlače, schodiště, apod.

Jako alternativu můžete použít keramickou dlažbu v imitaci terazza.


V odkazu níže najdete terazzo dlažby z našeho e-shopu. Pokud jste nenašli, co hledáte, pro více informací, poptávku či objednávky nás neváhejte kontaktovat na telefonu 608 945 608

Doplňkové parametry

Kategorie: terazzová dlažba
Velikost: do 30x30 cm
Tloušťka: od 15 mm
Barva: jakákoli dle vzorníku
Použití: interiér, exteriér, podlaha, stěny